07-Ghost

07-Ghost je anime a manga, je to letošní novinka

Žánr: Fantasy, Action, Demons, Josei, Military, Magic

Moje hodnocení:
manga: 10/10
anime: 10/10

Popis:
(podle myanimelist.net)

Vojenská akademie Barsburgského císařství byla vždy proslulá pro výcvik elitních chlapců s velkým potenciálem, ze kterých se posléze stali vynikající vojáci, kteří císařství nikdy nezahanbí. Studenti speciálního zaměření používají k boji schopnost zvanou zaiphon. Schopnosti jedinců se liší podle povahy.
Ovšem všechno není tak, jak vypadá, a Teito Klein to zjistí na vlastní kůži hned poté, co složí závěrečnou zkoušku....

07-Ghost se dostal mezi moje nejoblíbenější anime, za sebe jej můžu velmi doporučit, ačkoli spíše dívkám. Považuji jej za značně nadprůměrné, poutavé, zajímavé, ale přesto na první pohled anime určené dívkám. Řekla bych, že anime-forma obsahuje mnohé shoujo prvky. Na každém kroku čeká krásný bishík a ženské charaktery by člověk spočítal na prstech jedné ruky. Navíc když se objeví roztomilý růžový dráček dělající: Burupya!, je vše jasné. Pokud se slečně nelíbí ti chlapi, pak Burupya musí, a naopak. Manga je naproti tomu silně dějová a vtipně roztomilá, a žánrové zařazení bych si nedovolila zpochybnit: josei.
Příběh Ghosta má v první části první série anime poměrně pomalý spád. Pokud tedy Ghosta sledujete od začátku, od chvíle, co začal vycházet, máte nepříjemný dojem, podobně jako u dlouhých sérií, že se nic neděje a bohužel máte pravdu. Pak najednou přijde obrovský zlom a spousta akce, bohužel se vše stihne ale ještě před koncem série opět uklidnit. I. série má 25 dílů, ale myslím si, že pokud se bude anime úspěšné a bude respektovat manga předlohu, dočkáme se ještě dalších sérií.
Na co můžu upozornit je opravdu úžasný soundtrack, krásná animace a velice sympatické postavy. Ale kontakt s realitou v Ghostovi nehledejte. Je to fantasy anime - máte šanci navštívit jiný, krásný ghotický svět se zcela jinými pravidly, kde Bohové a démoni skutečně existují...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy