Eden of the East

Eden of the East je krátká anime série s netradičním počtem dílů: 11, o manze nemám potuchy.

Žánr: Action, Comedy, Mystery, Drama, Romance, Sci-Fi, Josei

Moje hodnocení: 9/10

Popis:
(podle myanimelist.net)

22. listopadu 2010 10 řízených střel zasáhlo Japonsko. Tento bezprecedentní teroristický útok proslulý jako "Neopatrné pondělí" z nepochopitelných důvodů neměl žádné evidované oběti, a tak se na něj brzy zapomnělo.
O 3 měsíce později...
Saki Morimi je mladá studentka těsně před ukončením univerzity. (V předzkouškovém období zjevně v Japonsku cestují do nějaké části světa, a říkají tomu graduation trip, takže něco jako výlet po státnicích) Jako místo návštěvy v rámci svého závěrečného výletu si vybrala Spojené státy Americké. Před Bílým domem ve Washingtonu DC se ale dostává do problému s policií, naštěstí ji ale zachrání neočekávaný příchod jejího krajana.
Ovšem Takizawa Akira, muž, který ji zachránil, je naprostou záhadou. Zjevně ztratil veškěré vzpomínky, je nahý, v jedné ruce má pistoli a v druhé mobil. Mobil, na kterém má 8,2 bilionů digitálních peněz.

Tentokrát je to proti mému obvyklému vkusu velká změna žánru, a musím říct, že skvělá změna. Toto je jedno z nových anime, které letos na jaře vyšly, je ze stejné série jako například 07-Ghost, kterého jsem tu zmiňovala. Podobně jako Ghost má krásnou animaci a skvělý soundtrack. U obou anime mě zaujaky openingy: Aka no Kakera, opening Ghosta, je trošku ve stylu například Within temptation, takový ghotic rock v japonském pojetí. Opening Eden of the East je světoznámý song skupiny Oasis: Falling down.
Atmosféra je celkově dost působivá. Hlavních hrdinů není velká a otravná spousta, nikdo se s nikým nemaže, nekonají se šťastné záchrany hlavním hrdinou člověka, kdo je předem odsouzen k smrti. Svět je zobrazen dost tvrdě a reálně: každý dostane, co si zaslouží. Nechceš umřít? Tak nestrkej čumák do špíny.
Zajímavé je také pozorovat, že i když hlavní hrdina ztratil vzpomínky, zjistit více o jeho charakteru není žádný problém: charakter si neseme každý s sebou, a i když zapomeneme, to je naše podstata, kterou nelze nijak potlačit. Na okamžik možná zmizí, ale brzy se objeví znovu stejně zřetelně, jako stopy, které na zimu zasypal sních, ale ten na jaře zase odtaje...
Pokud rádi přemýšlíte, chcete něco příjemného a nepříliš dlouhého na koukání, tak Eden of the East :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy