Casshern sins

URL obrázku:
http://ryuuburogu.eu/anime/casshern-sins
Casshern je 24dílná série, o manze opět nemám tušení, jako obvykle ale spíše předpo-
kládám její existenci.

Žánr: Action, Mecha, Sci-Fi

Moje hodno-
cení: 9/10

Popis:
(podle myanimelist.net)

Ve vzdálené budoucnosti kde roboti a lidé bojují o přežití po válce, která zničila svět, se objevuje stvoření v bílém. Jeho jméno je Casshern a nemá žádné vzpomínky.

V neplodném temném světě, kde jej zjevně každý živý tvor nenávidí, a pronásleduje jej zlo, které zapříčinil v minulosti, Casshern, ačkoli pronásledován střípky svých vzpomínek a vším živým okolo, musí přežít a zjistit kdo nebo co vlastně je a jak se dostal tam, kde je nyní. Ale netuší, že strašnou pravdu minulosti je možná lepší neznát...


Toto je opravdu skvělé anime s neuvěřitelnou atmosférou. Pro ty, co mají například na sledování anime málo času a stihnou denně třeba jen jednu epizodu, tak vřele doporučuji. Kromě závěru je to především epizodní anime=každá epizoda má svůj příběh, který se během 20ti minut dořeší.
Casshern rozhodně není oddechovka, jako třeba Vampire knight nebo Tsubasa Chronicle. Žánr je diametrálně odlišný takřka od všeho dosud zmíněného na mém blogu.
Postavy nemají příliš společného s reálnými bytostmi, zpracování je alegorické a surrealistické, význam pro nás je přenesený, ne doslovný.
Po smrti dívky Luny, která dávala život, se objeví na světě zkáza, které podléhají zdánlivě všichni roboti, stejně tak i lidé v rozpadajícím se neúrodném umírajícím světě přežívají, spíše NEpřežívají, velice těžko. Den co den pozorovat svoje hnijící, rezivějící součásti, praskající povrch, upadávající šrouby... každý by ztratil valnou část své naděje. Ale záchrana zjevně je možná. Jenže co vlastně zaručovala Luna pro svět? Proč jsou roboti přesvědčení, že pokud zabijou a sežerou Cassherna, mohou přežít? U toho všeho ale nesmíme zapomenout, že co se zdá, to je sen...
:-) přeji hezký divácký zážitek

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy