Toshokan Sensou

URL adresa obrázku:
http://anime.akihabara.cz/anime/Toshokan-Sensou-2008
13ti dílná televizní série, o manze nemám, jako už tradičně, ponětí.

Žánr: military, romance, comedy, action

Moje hodno-
cení: 9/10

Popis:
(podle myanimelist.net)

V blízké budoucnosti v Japonsku vešel násilně v platnost zákon, který umožňuje cenzuru všech médií a knih. Tyto zákony daly příčinu ke vzniku Obranných jednotek chránících zakázané knihy před cenzurou: Ochránců knihoven. Aby komise provádějící mediální čistku nemohla zcela odstranit vzácné knihy, významné knihovny mají své vlastní vojenské jednotky, které prosazují svobodu projevu a svobodu médií, k nimž také v knihovnách zaručují svobodný a volný přístup.
Toto anime vypráví příběh Kasahary Iku, první ženy, která se stala součástí zásahové jednotky Ochránců knihoven, a ostatních vojáků, kteří bojují za svobodu médií. Příběh války, lásky a komedie v jednom, to je Toshokan Sensou.

Opravdu vtipné anime s nesmírně příjemnou hlavní hrdinkou. Možná byla příjemná jen mně, protože jsem na takového člověka zvyklá. Zvyklejší, než na všechny ostatní, trávím s ním totiž nejvíce času. Kdyby totiž existovala moje anime podoba, byla by to Kasahara Iku, mladá dáma, která přišla k práci v Zásahovce jako slepý k houslím. Proč se do elitní jednotky dostala nezodpovědná smolařka s méně než vlažným vztahem ke studiu? V čem spočívá její největší síla? Důvody jsou tak přirozené a příjemné na prožití i na koukání, jak to jen jde. Chcete si zpravit náladu? Podívejte se na Toshokan Sensou, protože málokteré anime je tak optimistické a přitom smysluplné. Rozhodně to není nenáročná milostná komedie, u které znáte celý průběh i konec i když jste viděli pouze první díl a měli k němu finské titulky a japonský dabing... Ale doporučovala bych ji spíše dívkám, řekla bych, že je tam trošku málo krve na to, aby jako anime zařazené do military žánru mohla uspokojit pánské tužby po poloobnažených kráskách zacákaných krví s pistolí v ruce (nemyslete si pánové, že vás za to odsuzuji, naopak, vidět to, s čím nikdy a za žádných okolností nemáte srovnávat svoji přítelkyni, pokud vám nejde o to, aby s vámi alespoň rok nemluvila, rozhodně není na škodu ;-)). Řeší se spíše vztahy a boj je sice základní myšlenkou a stavebním kamenem celého anime, ale bitvy se odehrávají spíše na pozadí a důležitější jsou obvykle následky na lidských vztazích a charakterech, než průběh sám o sobě. Přesto ale neztrácí svou údernost, ale jatka rozhodně nečekejte. Pokud chcete krev a krásky, doporučuji spíše Casshern sins nebo Requiem for a Phantom. A pokud trpíte podzimní depresí, Toshokan Sensou :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy