Epica: Design your universe

Pokud se mezi mými čtenáři najde fanoušek metalu, gothic, opera, toho žánru na pomezí mezi klasikou a metalem, určitě si všimněte alba skupiny Epica: Design your universe, které vyšlo letos v říjnu. Bohužel jsem se o něm dozvěděla dnes 3.12., což je na fanouška Epicy opravdu úspěch, ale což, lepší pozdě, než nikdy...
Vokální alba, která zatím vyšla jsou již nyní čtyři: The Phantom Agony, Consign to Oblivion, The Divine Conspiracy a nové Design your universe. Zdají se mi všechna velice dobrá. První album je tradičně výjimečné a velice povedené, za ním lehce pokulhává Consing to Oblivion, rozhodně ne po stránce hudební, ale spíše po stránce pěvecké. Zpěvačka Simone Simons se v té době lehce plácala mezi popem/rockem a operou a ještě úplně nezvládala techniku, místy je to lehce cítit. Co se týče Divine Conspiracy, tam se její technika o mnoho zlepšila, avšak například singl Never enough, který vyšel, mě nezaujal vůbec, protože Epica a Evanescence konkrétně v této skladbě k sobě mají asi tak daleko, jako jedna tužka od druhé v jednom pouzdře. A tyto dvě kapely mají myslím si zcela jiný ideál a jejich tvorba se především v jádru příliš nepodobá.
Klasická vážná forma písniček Epicy pro mě složených naprosto jedinečnou sestavou talentovaných lidí včele s Markem Jansenem je něčím, čeho si nesmírně vážím, protože je to něco zcela nového, a to mě v dnešních dnech potkává míň a míň, ať už v knihách, anime či hudbě.
A k novému albu: je opravdu naprosto skvělé. Moc doporučuji si Epicu poslechnout, pokud ji dosud neznáte, seznamte se s ní, určitě nebudete litovat, pokud vám nevadí trocha bubnů, výraznější baskytary a tvrdých efektů na kytaře. Z písniček doporučuji především: Resign to surrender, Our destiny, Martyr of the free world, Burn to a Cinder, Deconstruct, White waters a Design your universe, všechny stačí pouze zadat do youtube vyhledávače :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy