NANA

(Picture from HERE)

47mi dílná série.

Žánr: Comedy, Drama, Music, Romance, Shoujo, Slice of Life, Josei

Moje hodnocení: 9/10

Popis:
(podle myanimelist.net)

Komatsu Nana se přestěhuje do Tokia za svým milovaným přítelem Shoujim a za novým životem, o kterém vždycky snila. Ve vlaku do Tokia potkává Osaki Nanu, zpěvačku punk rockové kapely Blast, taktéž cestující do Tokia za svým snem stát se profesionální zpěvačkou.
Sdílejí stejné jméno a možná díky nevyzpytatelným záměrům Osudu se nastěhují i do stejného bytu. Vzájemně se podporují ve svých snech, ve své kariéře a také v lásce.

Nana je skutečně výjimečné anime, avšak řekla bych, že si nenajde mnoho mužských fanoušků. Nicméně mě si Nana získala jako snad zatím žádné anime. Shlédnout 47 epizod mi trvalo asi 2 dny, kvůli škole, avšak když přišlo na Nanu, šlo všechno stranou. Příběh mě naprosto pohltil, musela jsem vědět, co bude dál. Bohužel, vzhledem k tomu, že toto anime je o charakterech, vztazích a jejich vývoji, v zásadě jakékoli výraznější přibližování postav a jejich vztahů znamená spoiler. Budu tedy spíše mluvit o svých pocitech z Nany.
Toto anime je uvedeno především jako josei, ale také jako music anime. Hudba je velice důležitá už proto, že jedna ze dvou hlavních protagonistek, Osaki Nana, je zpěvačkou, pochopitelně ne jen tak nějakou. Její písničky jsou velmi silné a má jedinečný nezaměnitelný hlas. Avšak jak už to bývá, když se chcete proslavit, dokázat, že něco umíte, stojíte v něčím stínu, který musíte nejprve překročit. Nana a její kapela BLAST stojí ve stínu obrovsky slavné kapely Trapnest, jejichž zpěvačka Reira je uznávaná po celém Japonsku. A překonat Reiru je nelehký úkol, který na sebe Nana bere. Jako inspirace k písničkám Trapnest posloužila zpěvačka Olivia, Reira je v zásadě animovaná Olivia, charismatická zpěvačka s krásným hlasem. Myslím, že hudba v Naně opravdu stojí za to, má asi vůbec nejlepší soundtrack ze všech anime, co jsem doposud viděla. Nejvíce se mi líbily tři písničky: Wish: 2. ending, A little pain: 1. ending a Rose: 1. opening, kdybyste měli zájem si je poslechnout, jsou i s AMV nebo openingem/endingem dostupné na youtube nebo se podívejte na Nanu :-)
Na Nanu se může koukat člověk, který se chce zasmát, který se chce dojmout, který se potřebuje poučit, který chce o lidech zjistit ještě více, protože kontakt s realitou v Naně je neuvěřitelný. Věřila bych, že autorka minimálně část příběhu sama skutečně zažila.
Problém nastává u diváků špatně snášejících nezodpovědnost a přílišnou lidskou nezávislost, která se vzápětí stává lankem u psí boudy, a nerozmysl. Tyto vlastnosti totiž reprezentuje jedna z hlavních hrdinek a myslím, že člověk o sobě při sledování takového přístupu k životu mnohé zjistí, ať už je takový, jako Nana, nebo ne. Ovšem jestli vy jste zrovna člověk, který nesnese takovou povahu a ještě ke všemu u hlavní hrdinky, to můžete zjistit jenom vy sami.
Nanu doporučuji všemi deseti, především dívkám, myslím, že jakmile ji jednou shlédnete, nikdy na ni nezapomenete :-)


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy