Advík 2010

Když už píšu do feedbacku k Advíku tolik textu, rozhodla jsem se ho taky hodit na blog. :-) Rozhodně to není žádný extra zábavný text, což ostatně není asi ŽÁDNÝ text na mém blogu :-D Takže vlastně nic špatně. Enjoy... if you can :-)


Co na akci hodnotíte kladně? (Co se vám líbilo):


Líbilo se mi rozšíření programu Advíku o F-expo, sekce navíc byly velmi kvalitní. Celkově mě nadchli přednášející jako SEB nebo Syntax. Na jejich přednášky jsem přišla bez nejmenšího očekávání, bez tušení, co vlastně uslyším, a odcházela jsem naprosto nadšená.
Řeknu vám, přednášky Současná hudba (SEB) - mazec mazec mazec, Everyware (Syntax) - skvělé pointy - a Proč mě baví být atheistou (SEB), to teda bylo fakt něco. Z toho, co proběhlo na přednášce o atheismu, z toho se teda budu ještě dlouho vzpamatovávat :-D, ale rozhodně jsou to všechno témata dost na tělo pro otaku, ale i jakékoli jiné lidi, kteří žijí v dnešní době. Určitě stojí za to podívat se na realitu i jinýma očima ;-)
Byla jsem ráda, že se vrátila Gothika a ještě mileji mě překvapilo to, že ačkoli se mi loni zdáli docela paranoidní a takoví lehce nejistí, jakoby se báli, co za hroznou bandu deviantů přijeli pobavit, letos obrátili o 180 stupňů a milí a příjemní byli už od začátku. Možná je to ale jen pocit, organizátoři určitě vědí víc. 
Líbilo se mi množství soutěží a podobných aktivit - yahoo, Nekonečný příběh a Sedmiboj :-D, puzzle jsme skládaly jenom 15 minut a poznaly jsem opening z anime, který jsme v životě neviděly - , které byly příjemným rozptýlením od neustálých přednášek. 
Rozhodně zpestřením bylo rovněž Matsuri, kterého jsem se sice osobně neúčastnila z důvodu společenské únavy (MOZKY!!!). Akce ale vypadala příjemně a rozhodně měla velkou účast (a bylo určitě volno ve sprchách, tak se to dělá ;-)).
Líbila se mi možnost zúčastnit se příprav festivalu - umývání oken, zatemňování oken apod. Došla jsem také k názoru, že pomáhat s Advíkem je BONUS, ne práce :-) Jen máme s Arisskou na svědomí dva chlapce, kteří asi stráví zbytek prázdnin v Bohnicích.... :-D
Jinak je poměrně těžké přesně specifikovat, co se mi to vlastně na Advíku tolik líbí - rozhodně je to atmosféra. Aby se v jedné ŠKOLE (škola = divní lidi, co si o otaku myslí, že to jsou fanoušci kreslených pohádek) sešla taková spousta lidí podobného smýšlení, vzezření, názorů a s podobnými zájmy, k tomu se člov....otaku jen tak běžně nepřimotá. Rozhodně to nepatří mezi zážitky, které zevšední, či se na ně dokonce postupně zapomene.

Co na akci hodnotíte záporně? (Co se vám nelíbilo):
Nijak nadšená jsem nebyla z faktu, že jsem spolu se svými spolufestovateli absolvovala celkem asi čtyři stěhování, protože třídu, ve které jsme byli ubytovaní, se rozhodly postupně zabírat nejrůznější linie, které ke svému fungování potřebovaly nějakou hardcore elektroniku typu třicet počítačů apod. Tento problém byl zapříčiněný tím, že veškeré hudební hry, konzole apod. byly umístěny v jednom bloku školy a pojistky to zkrátka nedávaly. Možná by příští rok stálo za to rozdělit například hudební hry a herní konzole, PC hry apod. a umístit je do jiných bloků. Z mého pohledu je to komplikace prakticky nevinná, já prostě udělala pár kroku s karimatkou, kufrem a dvěma taškami, přejela pár noh, srazila pár chudáků... ale na rozdíl od organizátorů sekcí jsem nepřenášela žádné těžké počítače a drahou elektroniku, přičemž každé přenášení představuje riziko rozbití apod. Jen jsme spali nad oddělením hudebních her takže dobrou noc.... 
Musím říct, že se mi rozhodně víc líbila loňská Modrá škola.. . byla celkově hezčí, prostorná, příjemná, blízko malého nákupního centra, kde bylo KFC (mhmmm), pizzerie, restaurace, dva obchody, o metru nemluvě... Navíc v jejím okolí pravděpodobně bydlí o mnoho tolerantnější lidé. A také byla rozhodně příjemnější, co se okolí týče. O přepadení otaku ještě před vypuknutím festu jsem slyšela a celou dobu se mi moc nechtělo ven. Samozřejmě vím, že za tohle organizátoři nemůžou a škola byla vybrána kvůli velikosti akce.
Další věcí, která mě nemálo překvapila, byly nejrůznější problémy, které se objevovaly snad každý večer. Lidé si stěžovali na hluk, někdo se opil nebo zfetoval (ach bože...), někdo dělal hluk a nepřestal ani když na něj nastoupili prakticky všichni oranžoví orgové... Zkrátka nemohl být chvíli klid.
Konkrétně v sekci Bleach/Naruto jsem se setkala s přednášejícím, který byl asi za školou, když se dělala gramatika, protože naprosto suverénně napsal slova typu výcekapitán, výtěz, nebil (od být pochopitelně :-P) apod. - Chlape, zaplatím ti, když mě necháš dělat ti korekturu! A když přednášíš o Bleachi, tak si kurňa přečti mangu - A když se někdo ozval, co to má být, oznámil sálu, že jsme všichni hrozní detailisté. Samozřejmě poselství nám předal i takto, ale měla jsem dojem, že jsem navštívila pomocnou školu. O to víc mě mrzí to, že to byla přednáška v rámci hodně navštěvované a oblíbené sekce.
Rozhodně mě zamrzelo, že jsme nemohli dohrát do konce NAH 5, která byla skvělá, zábavná a nápaditá, nedovedu si ale představit, jak jinak kromě vypojení telefonní linky pro všechny paneláky v okolí, aby si nemohli stěžovat na policii, by se toto dalo ovlivnit. A sere mě to...


Ještě k SEBovi, moderní hudbě a postprodukci: bez postprodukce to nejde, když nahraješ zvuk na PC nezní tak jako v realitě. Post produkcí se k realitě můžeš přiblížit, tak taky i vzdálit - jde samozřejmě o to, aby si to posluchač uvědomil a pak po živým koncertě nebrečel, za co to vyhodil prachy, že CD je úplně jiný. Sám interpret vlastně neví, jak zní - minimálně zpěvák to neví. Je to jako sedět v klavíru - člověk nikdy neslyší svůj hlas tak, jak ho slyší ostatní. Nemůže tedy nahrávku při postprodukci nejvíc přiblížit realitě. Teoreticky by to někdo jiný měl zvládnout mnohem lépe, protože ho líp slyší. 
A ve skutečnosti i mikrofon udělá hodně a pokud člověka neslyšíte na živo a bez mikrofonu, pořád nevíte nic o tom, jak zpívá. Objektivně zhodnotit celebritu je prakticky nemožný. A na postprodukci se často podílí i sám interpret, ne jen producent, takže to nemusí znamenat, že se k nám nedostane interpretovo ale producentovo dílo. 

Tak tolik snad zatím k hodnocení Advíku :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy