Češi a svět

(slohovka)

Zazvoní budík, vystrčím hlavu ze své anglické přikrývky a vypnu polyfonní zvonění God save the Queen. Vstanu, postavím na anglický čaj a do toastovače hodím několik anglických chlebů, kdo by nechtěl snídat topinky po anglicku. Vyčistím si zuby anglickým kartáčkem, učešu se anglickým hřebínkem a hodím přes sebe anglický kabát.
Anglickým bentleyem vyjedu do práce, z neznámých důvodů na mě stále někdo troubí a snaží se mi vyhnout. Jako správný Angličan si zapálím dýmku a říkám si: Proč ti blázni dneska pořád jezdí v protisměru?
Zaparkuji před budovou VUT, po anglickém způsobu, a vycházkovým krokem dojdu až do pátého patra. Vytáhnu jediný klíček ze svazku anglických přívěšků z nejrůznějších poutních míst Anglie, Skotska, Irska a Walesu, a odemknu svůj kabinet. Z okna věnuji jeden zkoumavý pohled anglickému trávníku… Zase to ten blázen neposekal na pět milimetrů! Za co ho platíme! Tady to nevypadá jako v Anglii, ale jako na nějaké divoké alpské louce!
Na stůl postupně vykládávám všechny materiály pro nadcházející hodinu angličtiny – ale ne, zase mám tu bandu hlupáků, co nedokáží použít všech sedm časů v jednom souvětí! Kdyby tak bylo možné naučit je milovat ten krásný libozvučný jazyk! Jaký jiný by také mohl být, než úžasně zpěvný a perfektně trefný, když je anglický!
Poklidně přejde pár hodin angličtiny, dnes dokonce zvládám poslouchat tu příšernou výslovnost bez zacpaných uší. Jen patnáct studentů z pětadvaceti dostalo speciální procvičování navíc, to je rekord! Asi už to ta banda nevzdělanců začíná chápat!
Kontrolně vyhlédnu z okna a zjistím, že trávník má stále svých klasických patnáct milimetrů! Okamžitě napíšu stížnost řediteli, vše vypnu, srovnám pár křivě trčících papírů na stole a anglickým krokem zamířím ke svému naleštěnému Bentleymu. Moje nálada se zvyšuje s každým okamžikem drobného deště, který mi dává pocit, že jsem znovu v Londýně! Úžasné!
Dorazím domů a sahám po sekačce na trávu, vážně to od včerejška nějak moc povyrostlo!
Dosekám trávu, hodím očko na hodinky: pět hodin! Čas na čaj o páté!
Vypiji svůj Earl Gray, přikousnu pár anglických sušenek a zapnu CNN. Konečně jazyk pro mé uši…
Cítíte se podobně? Potom nejspíše žijete ve špatném státě.

Tip: postavy objevující se v mé krátké povídce jsou smyšlené, jakákoli podobnost se skutečnými osobami je čistě náhodná.

Useful tip: Don’t drive your car near the left side in Czech republic!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy