Xandria: India

Obrázek jsem stáhla ze serveru
 http://achebiografias.blogspot.com/
nevlastním jej a nemám na něj žádná autorská práva
Tentokrát bych chtěla doporučit album India od Německé skupiny Xandria. Album je z roku 2005, což už je nějaký pátek zpátky. Kapela jej nahrála ještě se svojí původní zpěvačkou Lisou Middelhauve. Můžete ji znát z nejznámějších klipů Xandrie - Ravenheart a Evesleeping. Tyto písničky jsou z ještě staršího alba - z roku 2004 - s názvem Ravenheart. Skladba Ravenheart vévodí žebříčku nejposlouchanějších skladeb interpreta na last.fm, pravděpodobně ji tedy většina metalových fanoušků zaznamenala. 
Tak tedy pro ty, kteří znají Xandriu jako kapelu "s červenovlasou zpěvačkou a tím černým klipem s mnichama, havranama, koněm, hradem a kapelou", a které klip nebo alespoň skladba zaujala, těm doporučuji do vyhledávače youtube napsat "India", "Black & Silver", "Winterhearter" nebo "Like a Rose on the grave of love". 
India nejspíš není ideálním kouskem pro cyniky. Je to spíše takové romantické album, které člověka moc nedráždí, ideální podbarvení k různým nevyhnutelným mozkovým činnostem (učení, práce) nebo třeba ke čtení. V tomto ohledu by se dalo album připodobnit k filmovým soundtrackům nebo třeba k tvorbě interpretů jako jsou Blackmore's Night, Enya, Celtic women etc. Přitom hudba nepostrádá gothic metalový ráz, řádné bicí, elektrické kytary, basa a stylový vokál. Některé skladby mi stylem trošku připomněly Within temptation. 
Pokud sháníte nějakou nepříliš temperamentní hudbu, popřípadě vás zaujal některý z klipů Xandrie a potřebujete maličko postrčit, abyste se porozhlédli po albu, nebo zkrátka jen hledáte tip na novou kapelu, doporučuji poslechnout Indii. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy