Sons of Seasons: Gods of Vermin

Zaznamenali jste album Gods of Vermin od Sons of Seasons? Vyšlo už v roce 2009, takže horká novinka to rozhodně není. Novější je jejich album Magnisphyricon z roku 2011. Gods of Vermin mě ale zaujalo více, proto na něj chci upozornit.
Zakladatelem Sons of Seasons je Oliver Palotai, bývalý kytarista kapely Blaze a manžel Simone Simons (Epica, Mayan). Simone Simons hostuje na obou albech, dominantní jsou ale mužské vokály Henninga Basse (velmi kvalitní, příjemný hlas - zpívá i s Mayan).
Hudba je dost ponurá, počet optimistických songů je rovná nula. Na první poslech není pochyb o tom, že jde o progressive metal, "řemeslné" provedení skladeb je skvělé. Oproti taktéž progressive metalovému albu Quarterpast (Mayan) se Gods of Vermin poslouchá mnohem snáz, je snad dokonce chytlavé, rozhodně ale není vlezlé. Jednou z nejznámějších a nejchytlavějších písniček je Wintersmith, kde Simone dostala relativně hodně prostoru. Na její hlas je metalové publikum zvyklé, takže možná i to udělalo své a na serveru last.fm je Wintersmith uvedená jako nejposlouchanější skadba kapely vůbec. Mí osobní favorité jsou Fallen Family, Wheel of guilt, Fall of Byzanz a Melanchorium (za povšimnutí stojí veselé názvy písní, a ano, jsou přesně tak veselé, jak to vypadá), které srdečně doporučuji k poslechu.
Jestli je na tomto albu něco opravdu nepochopitelné, je to fakt, že si jej člověk může klidně pustit ke čtení nebo k učení a vůbec ho to neruší. Přitom Daniel Schild bicí rozhodně nešetří a chlapi taky nemají kytary a basu (kytara - Oliver Palotai, Pepe, Pierez; basa - Jurgen Steinmetz) jen aby se líbili holkám. Prostě to nějak chytře napsali :-) Nám posluchačům už nezbývá nic jiného, než toho využít.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy