Kerli: Love is dead

Tento článek je speciálně pro ty, kteří mají tendenci házet Kerli do stejného pytle jako třeba Evanescence. (Například kvůli přebalu alba nebo celkové stylizaci zpěvačky).
Evanescence bych kategoricky zařadila do kategorie "ubrečený rock" (pozn. tohle nemá být kritika namířená proti nim, já je taky ráda poslouchám, dřív bývali jedna z mých nejoblíbenějších kapel). Většina jejich písniček, především z alba Fallen, naznačuje zcela bezvýchodnou situaci. Člověk narazí na problém, vůbec neví, jak ho řešit, a přicházejí řešení typu: "sebevražda" nebo "sám doma roním krokodýlí slzy a čekám, až se to vyřeší"... Tohle známe ze songů October (I can't run anymore, I fall before you, here I am, I have nothing left; Broken, lifeless, I give up, You're my only strenght), Breathe no more (I bleed and I breathe no more), My immortal (These wounds won't seem to heal, this pain is just too real, there's just too much that time cannot erase) a mnohých dalších.
Oproti tomu Kerli dokáže být i otevřeně pozitivní: The Creationist: ("Life is my creation, is my best friend"), Walking on air: ("Little creepy girl with her little creepy face ... She will go and sat the world on fire, no one ever thought she could do that") a někdy si postěžuje: I want nothing ("Strange, how you got it but you're still coming back for more, but I want nothing"), Bulletproof ("I'm trying not to think about all the things you did before but somehow it all just gets to me"), Fragile ("You think I'm more than you ... but I am fragile, too"). Umí podpořit druhé (Butterfly Cry) a taky se odvázat (Creepshow). Její postoj je mnohem pozitivnější a sebevědomější, než postoj Amy Lee. Má postoj člověka, který řeší nějaké problémy, asi jako všichni ostatní, ale chce je efektivně řešit nebo se zbytečně neničit řešením problémů, které řešit nejdou. Pokud si chcete Love is dead poslechnout, rozhodně nečekejte valný "emo zážitek". Emocionálně je Kerli před Evanescence zkrátka o krok napřed (alespoň z mé perspektivy).
Btw: znáte I feel Immortal od Tarji Turunen? Tuhle písničku taky napsala Kerli.

Komentáře

  1. Tak to já jsem v životě neslyšela nikoho, kdo by jen náznakem zmínil podobnost Kerli s Evanescence :D:D Poprvé v životě to slyším od tebe a dost mě to pobavilo :D Jinak máš ale v zásadě pravdu:) Kerli je neskutečně pozitivní člověk, dodává mi energii a její filosofie je úžasná :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy