L!NE

Touto cestou bych chtěla vyjádřit podporu nově vzniklé kapele z Ostravy jménem L!NE, která nedávno vydala své první album s názvem Faithless a dne 21.12. 2012 odehráli svůj historicky první společný koncert v Ostravském klubu Kl!d (pro hnidopichy: ten vykřičník tam patří ;-) ). Ano, nebyli jsme si jisti, že koncert doopravdy proběhne. Ovšem kdyby pánové sázeli na konec světa a nepřipravili se na pořádný nával hudbychtivých fandů, trhli by si pořádnou ostudu. Navzdory všem očekáváním (nadějím, touhám a romantickým představám....) se to světu nějak rozleželo a stále existuje. Zdá se, že prokrastinace už není pouze problémem studentů vysokých škol... A pokud to svět "prostě nechal na zítra", buďme rádi, protože jsme si díky tomu mohli poslechnout opravdu povedený koncert nadějné kapely - tedy alespoň my, kteří jsme došli, popřípadě dojeli.
Charismatický zpěvák, saxofonista a malíř David John Lloyd vytvořil art alba kapely a v klubu Kl!d byly vystaveny některé z jeho obrazů. Musím říct, že jsem za celou dobu na něm nezpozorovala ani známku nervozity - zkrátka ví, co dělá a nemá se čeho bát. Jedním z našich postřehů bylo, že ve většině jeho hlášek figuruje původně anglické slovo "fuck", které pro nás nadšené fanynky získalo nový rozměr ve spojení s touto výjimečnou osobností! Došly jsme k názoru, že kdykoli toto slovo použije odhaluje nám tím kus svého nitra a to je nutno patřičně ocenit. V songu Fuck Off se musel David snažit, aby byl přes naše jemné soprány (tedy před koncertem jemné byly) vůbec slyšet. Ano, byl, ale na jeho straně byla moderní technika a zvukař, takže nás nepodceňujte!
Davidův doprovod hvězdné kvality sestával (a snad také nadále bude) z kytaristy Jana Vantucha, baskytaristy Tomáše Žatka a bubeníka Jana Bijoty. Nejvíce jsme ocenily vizuální projev Tomáše, který si koncert užíval a pokud by poker face byl jednou stranou mince, on nám s přehledem předvedl stranu druhou. Kytarista je pan tajemný a své emoce nám zrovna najevo nedával - na jeho obhajobu je ovšem nutno říct, že k nám stál zády. A bubeník? Na facebooku nám byl přislíben nahý. Když se to o týden později změnilo na sexy bubeníka a vyšlo najevo, že na sobě bude mít minimálně bederní roušku, vážně jsme zvažovaly neúčast na koncertě - sliby se mají plnit! Kdybychom ale zůstaly doma, nemohl by patřičně docenit naše pohrdání jeho oblečením (přičemž jakékoli jiné než neexistující oblečení je samozřejmě špatné) takže jsme se nakonec vypravily.

Můžu za sebe i za své kamarádky a spolufanynky říct, že podle nás každý, kdo nepřišel, přišel o hodně. O kulturní, emoční a společenský zážitek, který (nebo aspoň jemu podobný) by měl každý z nás před Vánoci zažít. Koncert byl pro nás zaslouženou odměnou za naši práci ve škole či v práci za celý rok a náš potlesk a veškerý ten ryk odměnou za práci kapely L!NE, která nás na svém koncertě určitě neviděla naposledy.

Několik skladeb naleznete na bandzone.cz

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy