BLAFuj

Máte rádi krátké hry, které se dají hrát ve dvou i ve více a dají se sehnat za málo peněz (209+)? Potom pro vás mám tip :) Blafuj ve dvou probíhá asi takto: svému spoluhráči podáváte lícem dolů kartu a řeknete mu, které z 8mi zvířátek na ní "je". Může tam být a nemusí, důležité je oblafnout spoluhráče. Pokud tam zvířátko je, měl by si myslet, že tam není a naopak. Pokud tam není, není nutné, aby uhodl, které tam ve skutečnosti je, stačí prostě uhodnout, že nemluvíte pravdu. Nebo že naopak pravdu mluvíte.
Pokud uhodne správnou variantu, potom si kartu vyložíte před sebe na stůl lícem nahoru. Pokud ji neuhodne, potom si ji vyloží on. Kdo první nasbírá 5 karet se stejným zvířátkem, ten prohrál.

Pro více hráčů je princip stejný, jen hráč, ke kterému přijde karta, může říct, že si není jistý, podívat se na ni a poslat ji dalšímu hráči (libovolnému) a "upřesnit", co na kartě vlastně je. A prohrává ten, kdo má před sebou 4 stejná zvířátka, ne 5 jako ve verzi pro dva.
Aby nevyhrávali pořád jen ti, kteří jsou schopni spočítat karty, vždy se několik karet vyloučí, což do hry vnese potřebnou trošku náhody.

Důležité je také o jaká zvířátka se jedná. Na obalu je uvedeno: zvířátka, která nemá nikdo rád. A to tedy asi opravdu nemá. Nebo snad máte rádi krysy, pavouky, netopýry, šváby, smrduté ploštice, škorpiony, ropuchy nebo mouchy? Já mám docela ráda netopýry a proti většině ostatních zvířátek z tohoto výběru nic nemám, jen teda mouchy a smrduté ploštice potkává sem tam smrt v mé podobě... Každý obrázek je jiný a jsou dokonce docela roztomilé. Navíc má každé zvířátko svou barvu, a když máte dost smůly na to, aby před vámi ležely karty se všemi druhy, barevná kombinace je to docela hezká - asi aby vám to nebylo líto!

Pokud sháníte zábavnou, levnou a originální karetní hru, která se dá pohodlně odehrát za půl hodinky, potom vřele doporučuji. S partnerem, kamarádem či několika kamarády (max přibližně s pěti dalšími) se můžete dobře pobavit. Nevýhodou je, že se nejspíše mrknou i do zákulisí vašeho blafování v běžném životě :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy