...baby one more time... LINE

LINE, Ostravskou velkou čtyřku: Lloyd, Vantuch, Žatek, Bijota, už určitě znáte. Tento příspěvek o nich rozhodně není první ani poslední u mě na blogu. V záložce Hudba naleznete ten předchozí z prosince 2012, kdy jsem byla na jejich historicky prvním koncertě a napsala na blog pár dojmů z něj :)

Uběhlo několik měsíců, LINE odehráli spoustu koncertů, mohli jste je slyšet v rádiu, vyšly s nimi nějaké ty rozhovory, k sehnání je jejich debutová deska Faithless, která vyšla loni v listopadu, od té doby složili několik nových songů... Uchýlím se k literárním narážkám: kapela je na horské dráze, která jede pořád nahoru. (Pokud znáte Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, citát jste asi poznali. Vaším směrem si dovolím poznamenat, že tento citát je vytržený z kontextu a striktně se vyhrazuji proti hledání jakékoli souvislosti mezi příběhem kapely a knihy.)

20.8.2013 jsem se objevila na jednom z jejich skvělých koncertů, který byl mimo jiné výjimečný tím, že se konal pod širým nebem. Zdálo se, že kapela má s nebem nějaké nevyřízené účty, jelikož se rozhodlo, že na chlapech a na jejich fanoušcích nenechá nit suchou. Nějaká pagan metalová minulost, pánové? ;) Do příště se zbavte všech pentagramů...
Naštěstí se LINE na tento spor připravili a dva solidní slunečníky/deštníky, které vzaly kapelu pod svá ochranná křídla, vyslaly směrem vzhůru znamení vztyčeného prostředníčku. My fanoušci jsme netušili, s jakým protivníkem máme tu čest, takže nám letní deštík smáčel ze rtů růž. Nemáme však rádi, když se spory řeší hrubou silou a nátlakem, proto jsme hrdě vzdorovali a nechali si zničit účesy!

Koncerty LINE jsou sázkou na jistotu v kvalitativním slova smyslu, kapela prostě nezklame. Všichni členové jsou skvělí hudebníci, kteří to mají v sobě: charisma, cit pro hudbu, pro sílu okamžiku... Pro mě osobně mají jejich koncerty velký význam proto, že je to pokaždé silný emocionální zážitek. Stane se, že zapomenete texty, melodie... ale pocit zůstane.
Na své si přijdou milovníci rocku, silné atmosféry, textů ze života, depresivních (Excuses), pozitivních (Sun) i ironických (Fuck off) okamžiků. V době coverů a autorského vykrádání všeho druhu stojí za připomenutí také to, že si pánové skládají sami veškerou hudbu, píšou texty a frontman David Lloyd, mimo jiné také profesionální malíř, kreslí plakáty a zkrátka veškeré grafické příslušenství :)

Základnou kapely je Ostrava. Zatím působili přímo tam, či v bezprostředním okolí města. Září 2013 ale bude znamenat zlom: 25.9. zahrají na festivalu Hudba z FEKTu v Brně - Králově Poli na ulici Technická (doprava autobusem č. 53). Vstupné na festival je zdarma. O dalších kapelách mluvit nemohu, nicméně pokud jde o LINE, nemůžu jinak než doporučit, abyste si udělali volné odpoledne a přijeli na VUT!
Věřím, že ve svém vlastním zájmu přijdete v hojném počtu :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy