IN*J

V rámci přípravy na zkoušku z Multimediálních služeb (BMDS alias BDSM) jsem objevila jednu osobní záležitost introvertů, kteří vnímají intuitivně a navenek mají dominantní usuzování, uvnitř intuitivní vnímání, tedy IN*J.
Máme tendence uvnitř nalézt řešení situace a vzít jej za definitivní.
Intuice nás vede k tomu, abychom situaci napasovali do nějakého vyššího kontextu. Takže pak okolí nestačí koukat, co se v naší hlavě stalo z pozdravu nebo podání ruky. Nepochopení a také naše odhodlání se v každé věci patlat do nejmenších detailů a připisovat jí vyšší významy s fantasy prvky vede okolí k tomu, že nemá trpělivost nás poslouchat a snažit se nás vyvádět z případného omylu. To, že by nás přesvědčili, že podání ruky je jen podání ruky, nepřipadá v úvahu.
Písmenko J nás vede k tomu, že situaci nenecháme jen tak být, ale řešíme to a máme potřebu dojít k něčemu, co je možné dvakrát podtrhnout. Jedinci s písmenkem P se smíří s tím, že to možná mělo vyšší význam, ale nemusí nutně a teď hned vědět jaký. My máme dojem, že pokud to necháme plavat, uteče nám jistě největší životní šance.
Díky introverzi dojde k tomu, že proto, že uvnitř už máme závěr, vůbec nevnímáme, když nám někdo říká, že náš závěr nemusí být správný a událost může mít jiný výklad. O to více nemožné je pro okolí natlouci do nás trochu rozumu, když nám trpělivě vysvětlují své stanovisko, my je zasypáváme otázkami, pokyvujeme, a po několikahodinovém rozboru, když už vše konečně obhájili, s šílenou září v očích řekneme: "Ne!" a smeteme jejich snahu ze stolu.
Ale máme i světlejší stránky! :D

Komentáře

  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětVymazat
  2. Hlavně je vtipné, jak mnohdy za půl hodiny mlčení, kdy si uběhlou konverzaci v hlavě přebíráte, navážete, a ostatní to mají dávno uzavřené. Ostatní N se většinou později chytnou, ale Ska zůstanou znepokojení a úplně mimo:)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy