Weight

Nejsem autorem obrázku a nemám na něj
žádná autorská práva, autora naleznete zde
http://accuracy0.deviantart.com/art/Tauriel-411925120
V srpnu 2013 jsem četla hrozně zajímavou knihu Muž nebo žena? od Zdeňky Jordánové. Je zejména o věčných sporech o to, jestli je jedno pohlaví lepší, než druhé, a o tom, co tím bojem ztrácíme. Objevují se tam ale kapitoly i o jiných tématech, na která opravdu stojí za to se podívat autorčinýma očima. Zaujalo mě téma, které je velmi aktuální a citlivé. Je to nepřiměřená tělesná váha.

Kapitola, která o této problematice pojednává, se jmenuje "Váha si mě neváží". Oficiálních citací mám po semestrálním projektu plné zuby, takže říkám, že cituji tuto autorku, nemám žádná autorská práva na to, co se chystám napsat, a doufám, že mě za to, že to cituji, nikdo nezavře.

"Máme-li problém s tělem, je to problém duše. Prostě jsme zapomněli na svoje rozhodnutí prožít fyzickou realitu tady na Zemi. Pokud nás zatěžuje naši fyzickou realitu řešit, a co více, ani nemluvím o tom mít z ní radost, pak máme problém."

"Naše tělo nám ukazuje, jak přemýšlíme, a naše přemýšlení ovlivňuje naše tělo."

"Věřím, že svou váhou se vůbec nemusíme zabývat, pokud je náš život v rovnováze."

"Znám jednu Veroniku, která si sebe příliš nevážila. Byla tlustá, ale jinak velmi krásná. Měla nádherné dlouhé vlasy, kulaté modré oči a byla velmi milá. A to byl právě její problém. Snažila se a snažila. Nevěřila, že by ji nějaký muž mohl milovat, a když nějaký projevil zájem, měla tendence mu sloužit, dělat to, co chce on, a patřit mu. Chtěla se tomu už vyhnout, a tak tloustla a tloustla. Dostaly jsme se do jejího dětství. Její maminka měla podobný problém. Navíc jí od raného dětství připomínala, že když bude moc jíst, bude tlustá... A tak jsme to opravovaly a opravovaly. Pracovala na objevování a změně svých postojů. Když odcházela, byla velmi veselá. Těšila se, jak všechno změní, a také že konečně zhubne. Byla odhodlaná cvičit, méně a hlavně jinak jíst a vůbec se o sebe více a lépe starat. Odešla.
Hodinu poté, co odjela, mi zazvonil telefon. Byla to Veronika. měla vzrušený tón a nutně mi něco chtěla sdělit..."

Veronika potkala několik svých známých a všichni ji chválili, že vypadá skvěle, a že zhubla.

"Byla fascinovaná výsledkem. Prostě se něčeho zbavila, nemohla to být samozřejmě kila. Přeci jen však... Co to tedy bylo?
Vyzařujeme svoje záměry. Lidé kolem nás jsou naše zrcadla a my se v nich můžeme vidět. Nebojte se podívat do zrcadla, ale dejte si pozor, abyste se v něm neztratili. Cílem všeho je rovnováha."

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy