LINE in the hall of fame

21.3.2014 v Ostravě se kapela LINE zapsala do dějin - vyhráli první kolo Radegast líhně.

Pokud vás to nijak nepřekvapilo, vítejte v klubu. Podpora kapely - my věrné fanynky - víme už přes rok, že fandíme vítězům, a jsme velmi spokojené, že se pánům dostalo oficiálního uznání. Slečna uvaděčka řekla, že se porota jednohlasně shodla na vítězi a rovnou kapele nabídli vystoupení na některém z těchto festivalů: Rock for People, Colours of Ostrava, Masters of Rock. Kde nakonec zahrají se ještě neví, takže sledujte jejich FB, Twitter nebo WWW stránky, aby vám nic neuteklo.

Co že takový úspěch? Zvuk měli skvělý jako vždy, charismatičtí byli jako vždy... ALE tentokrát se nám opravdu fešně oblékli! Podívejte se sami na gentlemany v bílých košilích s motýlky - a potom na Davida, který by mohl učit celebrity se oblékat a vypadá jako rocker-gentleman. Takže je to jasné pánové, proto jste vyhráli! Ale nemohu říct, že bych byla úplně spokojená. Přišel ke mně drb, že některý z vás bude mít kšandy - což je velmi podceňovaná mužská zbraň - a nikdo je neměl. Je co vylepšovat!

Klub U6 v Dolních Vítkovicích je super, krásný, nový, hezky nasvětlený a atmosféra tam je příjemná. Popis nějak nemůžu vysypat z rukávu, je to na mě hodně vjemů, mohla bych o klubu napsat celou slohovku. Pokud jste v Ostravě a okolí a máte volný večer, rozhodně doporučuju se tam stavit, ideálně po setmění.

Nazvučení kapely bylo velice dobré. Pochvalovaly jsme si Davida, který se prakticky zvučil sám a během koncertu si se zvukem mohl hrát dle svého uvážení. Vystoupení bylo tentokrát relativně krátké, měli totiž časový limit kvůli soutěži. Nezazněly tedy některé stálice jako Bird nebo Brighton rock. O Echoes, Excuses a Ghosts jsme ale naštěstí nepřišli. Pro mě byly nejlepší skladby Jerome a Pilate Pontius, které mám oblíbené už dlouhodobě. Jako zpěvačka nejvíce poslouchám Davida, a Jerome mu opravdu skvěle zní, především v refrénu jeho hlas dobře vynikne, má skvělou barvu a v té poloze je úplně čistý. Pilate Pontius má výbornou atmosféru, hudebně se mi na ní nejvíce líbí dynamika bicích. Nadšená jsem byla z Window, což je vlastně první song kapely, který jsem kdy slyšela, není to ale sentiment, který mě na koncertě zvedá ze sedačky. Je to jednak text (doporučuji přečíst na webu kapely) a opět také dynamika, klidná sloka, kdy si každý brouká to svoje a refrén na plno, kdy celá kapela hraje jako jeden muž.

Příští report bude z druhého kola Líhně Radegast, další reporty snad z finále Líhně, popřípadě z nějakého toho letního open-air festivalu :) Vzhledem k návštěvnosti těchto festivalů a publicitě spojené s nimi jistě nebudu jediná, kdo o LINE napíše - to samozřejmě nejsem ani teď. Nezůstávejte jen u mých reportů, přečtěte si také další názory na kapelu. A hlavně přijďte na koncert a udělejte si vlastní názor! 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy