There's a possibility...

Blíží se zkoušky, odevzdání bakalářky a státnice. Čas napsat na blog!
Internet je plný článků o friendzone, tak já přihodím další. Je tu několik variací následující fráze, které ženy často slyší a muži často říkají: "Ty chodíš jen se samými idioty a hodní kluci tě nezajímají." Četla jsem k tomuto tématu nějaké články, například tento, který mě velice zaujal. Je podrobný, podnětný a objektivní. Potom je tu parodie na Roar, která stojí za to. A do třetice všeho dobrého je tu Taryn Southern a její free therapy.
Internet už dost možná pokryl tohle téma docela, i tak bych ale chtěla přispět svým postřehem.

Realita je taková, že pokud o někoho stojíme a on o nás ne, potom to s největší pravděpodobností není vina ani jednoho z dvojice (samozřejmě nemám na mysli situace, kdy už se pár 4x dramaticky rozejde a jeden z páru nechápe, proč se k němu jeho protějšek už nechce vrátit). Neznamená to, že odmítnutý je ošklivý, hloupý, nepříjemný, nudný, nemá žádný potenciál, nikdy nikoho nenajde... zkrátka neznamená to nic z toho, co odmítnutého člověka obvykle napadá. Každý si musí najít svou cestu k tomu, aby pochopil, že tomu tak zkrátka je, že každý se ke každému nehodí. To, že jsem skvělý, neznamená, že se mnou každý chce mít vztah. A to, že se mnou každý nechce mít vztah, neznamená, že skvělý nejsem.

"Idioti" a "zlí kluci" často hrají nějakou hru. Pokud si přestaneme život a vztahy malovat na růžovo a dáme pohov našim představám o romantické lásce, potom najednou na každém najdeme spoustu věcí, které nám vadí. Vidíme situace, kdy druhý něco nezvládne, pokazí, ztrapní se, někoho urazí, někomu ublíží... Tímto jen podněcuji vaši fantasii, jen pokračujte a barvitě si ty situace představujte, protože i to je realita, se kterou se jednoho dne musíme smířit, jinak jsme naivní. A faktem je, že hodní a féroví kluci obvykle nedělají, že tahle realita neexistuje. Tím nám zkrátka a dobře připomínají, že tohle všechno se v našem životě s jistotou 99% stane.
Potom jsou tu ti bad guys, kteří tak jednoduše, až by člověk nevěřil, docílí toho, že ženy začnou věřit tomu, že s nimi se tyhle situace nestanou. A jak toho docílí? Jednoduše - lžou. Zařídí se tak, aby žena neměla možnost poznat je v krizových situacích a neviděla realitu. Dávají si pozor, aby se se ženou dostávali pouze do situací, kdy mají jasně navrch, takže je nemůže nikdy vidět ve špatném světle. Někdy se vyhýbají reálným setkáním a udržují jen telefonický nebo písemný kontakt. Mohou prostě předstírat, že mají nad nějakou situací nadhled a pravdu zjistíte až za nějakou dobu. Může to být měsíc, můžou to být dva roky.
Člověka možná napadne, že jsou ženy hloupé, že to neprohlédnou, že naletí. Jak říká jakési moudro z Twitteru: "Lžím máme tendence věřit mnohem víc, říká-li nám někdo přesně to, co chceme slyšet." A muži jsou na sebeklam úplně stejní experti, jen se to projevuje jinak a možná také v jiné životní etapě.

Někdy tu větu o idiotech a hodných klucích slyším v souvislosti s historkami o nepříjemných ex-přítelích. Pravda je taková, že každý druhý budoucí ex se tváří jako hodný kluk. Nějakou dobu trvá přijít na to, jak to s ním doopravdy je, a během té doby se obvykle stihne stát spousta událostí, ze kterých časem vzniknou šokující historky, jejichž pravý význam a kontext dojde člověku až později.

Další důležitá věc je, že každý z nás je někdy kazisvětem, všichni děláme špatné věci, křivdíme a ubližujeme lidem, aniž bychom byli zlí. Ale dokud své vlastní chování nechápeme a nevíme, jak nefér se k někomu chováme, obvykle neexistuje hezký způsob jak nám to vysvětlit. Neopětovaná láska či rozchod jsou často velkým podnětem ke změně a jsou to lekce, kterým jsme se nemohli dost dobře vyhnout. Jen tak velká rána nás přiměje pochopit, jak jsme klamali sebe, druhého, nedělali jsme dost, nevnímali jsme, nesnažili jsme se... Je jasné, že v historii máme plno hrozných zkušeností, pádů, problémů, které jsme neuměli řešit, pláč do polštáře nebo pití ve velkém... Protože všechno děláme špatně, dokud to nezačneme dělat dobře :)

Pointa: Z hrozných historek o předchozích vztazích nevyvozovat nesmyslné závěry. Kdo vypadá jako hodný kluk není vždycky hodným klukem v praxi. Být zlý neznamená jen nevěru a bytí v lihu. 

Komentáře

 1. Mám jen 2 poznámky:
  1. nakazila jsi mě okamžite Lykke Li - Possibility :D
  2. bohužel jsme druh líný a zpravidla pokud nás něco nekopne, tak nic neděláme ..pokud možno. Proto zákonitě musí přijít otřes realitou no :D So true, sis! (SW)

  OdpovědětVymazat
 2. 1. To jsem moc ráda!
  2. (SW) 4ever ;)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy