III.:Jak neprobudit draka

Tento obrázek je z webu
http://www.greek-mythology-pantheon.com/
Nemám na něj žádná autorská práva
a nejsem jeho autorkou.
Poslední díl dnešní série je hlavně pro bohy, tedy pro muže. Artemis je žena, která muže snadno zažene. Pokud si muž představí, jak na něj doma čeká jeho rozzuřená Artemis s nataženým lukem, radši to otočí a jde rovnou do hospody v domnění, že bohyně musí taky někdy odpočívat a třeba až přijde, Artemis bude spát. Omyl. Noční lov je ještě lepší, než denní.

Žena může být milá, hodná a zranitelná, ALE musíte se k ní podle toho chovat. Většina z nás má naučený vzorec chování: pokud je všechno v háji, potom tomu věnujeme pozornost, bojujeme za to a děláme co je v našich silách, aby se to dalo do pořádku. Jakmile to dáme do pořádku, jdeme jinou cestou hasit jiné potíže. Neužívat si našich úspěchů a toho, čeho jsme dosáhli, ale okamžitě jít dál. Z funkčního vztahu, kdy žena nezuří, se stává nuda a rutina. Pokud se na nás žena nezlobí, můžeme být v klidu 12 hodin v práci a jí se nevěnovat, dokud se na nás znova nenaštve a nebudeme hasit potíže.

Co je ale potom smyslem našeho vztahu? Teď mluvím pouze za sebe a každý z nás si v tom musí udělat jasno za sebe: Podle mě jde o to trávit s partnerem čas, bavit se, naplňovat společné cíle, věnovat se společným zájmům, navzájem se poslouchat, učit se od sebe. Zvýšenou pozornost prosím věnuje tomu NAVZÁJEM.

Všimla jsem si, že pokud se muž věnuje své partnerce, chce ji poslouchat a trávit s ní čas, často je považován za podpantofláka, blbce a kaziče zábavy. Pánové, apeluji na to, abyste si uvědomili, KDO vám tyhle věci říká. Dám ruku do ohně za to, že to určitě nebude člověk, který má funkční a zdravý vztah.

Nikdo neříká, že se ženou máte trávit veškerý čas, že nemůžete vydělávat peníze, že nemůžete dělat sami bez ní to, co vás baví, a být taky chlap sám o sobě a ne jen něčí partner. Pokud ale chcete, aby váš vztah fungoval, někdy tím partnerem prostě být máte, proto s ní přece jste.

Nemusíte být dokonalý, vždycky v pozoru, rytíř za každých okolností, ale pokud jste spolu, buďte jím. Proto jste přece ve vztahu. A určitě to není něco, za co byste se měli stydět. Ten borec, co vám odpoledne říkal, jak jste pod pantoflem, po večerech kouká na facebook holky, po které touží už od školky a představuje si, jaké by to bylo jí chystat snídani. Nenechte se obalamutit. 

Komentáře

 1. Líbí se mi, jak ses nechala inspirovat aprílem - ne, že bys neříkala čistou pravdu ve všech třech článcích/poslestvích, ale hraješ na odlehčenou notu, takový Hermovský april's fools day, Shakespearovský blázen, atd...
  Ta anekdota ze začátku a na konci tomu dodala takový příjemný říz. Jinak podle mě každá žena a (trošku osvícenější) muž musí souhlasit, že tak tomu opravdu je. Líbí se mi, že teď už to na internetu je, jednou napsáno už nesmazatelné :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba to někdo označí za nevhodný obsah a smaže :D Děkuji sis :)

   Vymazat
 2. Trochu off-top: Nebrala jsi snad inspiraci už 1. dubna z toho, co se mi dělo, že neeee? xD

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy