Výzva pro bohyně v moderní době I.: Artemis

Obrázek jsem našla na webu
humanitysteamcr.ning.com,
nejsem jeho autorem
a nemám na něj žádná autorská práva
Dnes bych ráda psala o výzvě zranitelných bohyň, jak zůstat zranitelnými. Pokud vás tato výzva potkala, mám jednu radu: existuje nekonečné množství správných řešení a každé je jiné. Obvykle je klíčem k úspěchu uvědomění a spojení se s vlastní moudrostí. Vy sami jste vždycky věděli, co chcete, a co máte dělat, aby vám bylo dobře. Spojte se se svým středem a zjistíte to.

V současné době vládne ženám zejména archetyp Artemis. Artemis je večně mladá bohyně lovu, velice impulsivní, soutěživá, energická, nezkrotná, je to lvice. Její vztah k ženám je sesterský. Cítí jejich bolest a zranitelné bohyně bezmezně ochraňuje, zatímco Athéna je obvykle na straně mužů a Hestia ustupuje do pozadí a věnuje se vlastní duchovnosti mimo všechno šílenství světa.

Zranitelné bohyně - Persefoné, Héra a Démétér, někdy také chápány jako tři aspekty jedné bohyně (všimněme si, že v životě máme šanci prožít všechny tyto etapy - mladá a nevinná dívka, manželka a matka) jsou námi, současnými ženami, často viděny jako oběti. Není divu. Jako relativně mladé dívky vidíme, jak naše matky opouští jejich manželé pro jiné mladší ženy, nechávají je samotné s dětmi a v duchu bohyně Artemis hluboce soucítíme s těmito opuštěnými zrazenými ženami, které nebyly zvyklé se starat o vše samy tak, jako panenské bohyně, ale všechny starosti s dětmi navíc jim padly náhle a nečekaně na hlavu.

Co je taky spojené s tímto postojem mladých žen je nepochopení. Proč naše krásné, úžasné, pečující, zářící a všeobjímající matky někdo opustil? V jakém světě to žijeme? Bouří se v nás nespravedlivost a nenávist k mužům. Možná zranili naše matky, ale nikdy nezraní nás. I ty nejčestnější, nejvěrnější a nejstarostlivější muže v duchu prudké bohyně Artemis, která je nepřítelem dlouhého pečlivého rozvažování, pranýřujeme a stíhají je naše šípy, protože Artemis vidí černobíle a na straně černé jsou muži a na straně bílé ženy. Každá hloupost, kterou náš partner udělá, jasně dokazuje, že je to stejný ničitel a zrádce, jako ostatní muži, a dává nám právo po něm střílet ne z luku, ale rovnou z malorážky.

Komentáře

  1. Super článek!! (y) Zdá se, že Tě víkend nabil pozitivní Nkovou energií. Opravdu profi rozbor!! Myslím, že je pro každého současníka důležité to vysvětlení přečíst. Vysvětlí to mužům, proč jsme občas tak zraňující zdánlivě nevyprovokaně, a ženám ten pudový strach, který dokáže místy převzít nadvládu nad dávající stránkou ženy.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji za pochvalu :) Myslím, že hodně mužů to ví. Minimálně mezi těmi, co znám, je hodně takových, co si tohle uvědomují. Ale ne všichni s tím dokážou mít trpělivost, i přes to, že o tom vědí.

      Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ota Pavel: Smrt krásných srnců

Erasmus Experience and Confession

Vztahy a myšlenkové mapy