Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z červenec, 2015

HP Quizzes!

Obrázek
Na mém blogu trochu chybí zábava. Pořád je to tu těžké a k zamyšlení. Tak jsem se inspirovala u někoho, pro koho svět není smrtelně vážným bojištěm - Káťou. A přidávám svoje výsledky HP testů :)
Plnovous přenechám Káti :D  Stop at nothing? :D No když to říkáte....  To bylo jasné... Jednou Athéna, vždycky Athéna? :D Je to fajn výsledek pro mě :)

Přednáška Ernestíny Velechovské

Obrázek
Pokud máte dvě hodinky času, vřele doporučuji toto skvělé a poučné video. Nebudete litovat.

Delain

Obrázek
Delain jsou kapela, která má v lásce sociální úchylky a potíže. Není na tom vlastně nic podivného. Metal je do velké míry žánr rebelů a lidí, kteří mají problémy zapadnout. Nepřekvapilo mě vůbec, když jsem na Masters of Rock potkala účastníka psychologického semináře (Modré alfy), kterého přednášející v rámci sebereflexe označil za buřiče. Kde jinde by tak mohl být?
V posledním článku jsem něco o Delain naznačila, teď bych to ráda více rozvedla. Uvedla jsem od nich hymnu maladaptivního schématu společenského vyloučení s názvem We are the others. Posuďte sami, co na ni říkáte. V klipu si můžete všimnout členů kapely Within temptation - Sharon a jejího manžela Roberta :) Skladba je věnovaná slečně Sophie, která byla brutálně napadena pravděpodobně pro gothic styl oblékání a na následky zranění zemřela.

Další maladaptivní schéma, se kterým si pohráli, je opuštění. O tom je Stay forever. Je to schéma, které sama už dávno řeším a dobře vím, jak ovlivňuje zdravý rozum. Je třeba si položit …

Masters of Rock 2015

Obrázek
Tento ročník Masters of Rock byl vyloženě gothic metalový. Mě osobně o tom, že zakoupit lístek je dobrý nápad, přesvědčily kapely Nightwish, Within Temptation a Delain. Jako bonus tam byla Xandria a Hammerfall.
Nightwish a Within temptation poslouchám už skoro 10 let a teprve letos jsem je viděla živě. Pořád čekám až mě někdo štípne, protože jsem opravdu stála několik desítek metrů od lidí, kteří o tom ani neví, ale prožili se mnou celou pubertu a dospívání. Nemůžu vypustit Epicu, která na Masters vystoupila loni. Taktéž oni se mnou prožili mnoho a mnoho měsíců úvah při cestování v MHD v době dospívání. Je to neuvěřitelné je po těch letech vidět a poznat. Původně jsem chtěla napsat nějaký report pro širší okruh čtenářů, ale nakonec jsem to vyhodnotila jako hloupost, protože by to znamenalo vyškrtnout asi všechno, co je na mých reportech zajímavé. Tak tu bude další z psychologických rozborů :) 
První večer vystupovali Within Temptation. Vytrpěli jsme kvůli nim výstup skupiny U.D.O. By…