Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z duben, 2016

MBTI novinky

Obrázek
Sešly se dva faktory, které mě přiměly se znovu ponořit do MBTI:

letos končím vysokou školu a hledám práci, která by se mi líbila,píšu závěrečnou práci z doplňujícího pedagogického studia.
Hledám své uplatnění na trhu práce, prohlížím si mnoho webů, které pojednávají o souvislostech MBTI typu a uspokojivého zaměstnání. Jelikož jistě nejsem jediná, kdo své uplatnění na trhu práce shání, zde jsou dva odkazy, které se mně osobně velice zalíbily:

https://www.16personalities.com/personality-types

http://www.truity.com/view/types

Dále jsem se dostala ke knihám Milana Čakrta s názvem Typologie osobnosti: přátelé, milenci, manželé, dospělí a děti, a Typologie osobnosti pro manažery, které pojednávají o MBTI. Jsou dost podrobné, obsáhlé, věcné a zajímavé.

V knize Typologie osobnosti: přátelé, milenci, manželé, dospělí a děti jsem se dočetla, že ve vztazích je pro SJ nejdůležitější přístup k práci, pro SP schopnost nebrat se vážně a uvolnit se, pro NT schopnost na sobě pracovat a pro NF schopno…

Mladí muži a Dionýsos

Obrázek
Vyhradila jsem si odpoledne na psaní diplomové práce. Jelikož už je uklizeno, nezbývá než napsat článek. A potom... že bych uklidila znovu?

Dionýsos je bůh vína, veselí, opilosti, extatických stavů, tance a divadla. Je to Diův milovaný nemanželský syn, nenáviděný Hérou, Diovou manželkou. Má v sobě prvek ženskosti, ze všech mužských archetypů nejvíce rozumí ženám. Podrobný a kvalitní popis Dionýsa najdete v knize Zamilovaní Bohové a Bohyně od Agapi Stassinopoulos.

Možná pro to, jak rozumí ženám, nás ženy Dionýsos tolik přitahuje. Bez Dionýsa není život, nebo spíše radost ze života. Jen on umí hodit vše za hlavu, ze všeho se vytancovat. A umí k tomu inspirovat i druhé, neboť příkladem a nikoli názorem měníme svět.

Dionýsos je ovšem známý svým odporem k závazkům a nemá rád, když se něco bere vážně. My ženy ale rády bereme vztah vážně. Pokud se nám zalíbí muž a dojdeme k názoru, že je to ten pravý, chceme, aby se s námi usadil. Abychom se na něj mohly spolehnout. Aby nevyhazoval peníze o…